2015 Ygs - Lys, Ygs Tercihleri, Teknoloji, Kişisel, Android, Futbol, Hayat..

 

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Hakkında Bilgiler

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Hakkında Bilgiler;
Lys, eski sistemde (Öss) ikinci bölümüne karşılık gelen ve alan derslerini kapsayan bir sınavdır.

Lys, 5 farklı sınavdan oluşacaktır ve 5 farklı oturumda yapılacaktır.
Adaylşar yabancı dil programı hariç en az iki oturuma katılmak zorundadır, bu sınavlar;

LYS-1 : Matematik - Geometri
LYS-2 : Fizik - Kimya - Biyoloji
LYS-3 : Türk Dili ve Edebiyatı - Çoğrafya 1
LYS-4 : Tarih - Çoğrafya2 - Felsefe Grubu
LYS-5 : ( Yabancı Dil Sınavı ) Almanca, Fransızca, İngilizce olacaktır.

Bu sınavlara girmek için Ygs'nin baraj puanını aşmak yeterli olacaktır. Dört yıl ve daha uzun süreli örgün eğitim yapan yüksek öğretim programı tercih etmek isteyen adaylar LYS'ye girmek zorundadır.

Bu sınavda 10, 11 ve 12. sınıf müfredatında bulunan ortak dersler ile alan derslerinin konularından sorular sorulacaktır.

Mesleki Eğitim Programı dışında kalan Lisans programlarına girmek isteyen adaylar Ygs'den sonra bu sınava girmek zorundadırlar.

Adaylar kendi alanı ile ilgili sınavlara girebilecekleri gibi alanı dışındaki sınavlarada herhangi bir kısıtlama olmadan girebilecekler.

Lys sınavları haziran ayının ikinci yarısında bir ya da iki hafta sonunda uygulanacaktır.
Yeni sistemin en belirleyici özelliği adayların istediği alana kaynaklık eden dersin diğer derslere göre daha fazla etki etmesidir.

Comments :

0 Tıkla Düşünceni Paylaş to “ Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Hakkında Bilgiler ”

Yorum Gönder

YGS TERCİHLERİNİZİ BURADAN DANIŞABİLİRSİNİZ. YGS TERCİH, YGS KILAVUZU, YGS BÖLÜMLERİ

Daily Categories

Serhatks Ygs - Lys İnternetten Blog Alemi Blog Blogger Galatasaray Google Lys hakkında bilgi Teknoloji Uzmantv.com Web Tasarım Ygs 1 ve Ygs 2 Grafik Lys Sınav Sistemi Tevatür WordPress Ygs 3 ve Ygs 4 Ygs 5 ve YGs 6 Ygs hakkında bilgi Link Lys Nedir Lys Sistemi Webmaster Ygs ve Lys Hakkında Bilgiler ders videolari izle matematik video öksürük 2011 Arda Kutsal Ayri Konumdayiz Bedava Mac İzle Besiktas Blog acmak istiyorum Blogger Templates Bobiler Bobilerden Secmeler Carem Yok Chatsiz Ligtv Dinle Dogu Bosphorus Ayri Konumdayiz EP Domain Fenerbahce Fenerbahce - Galatasaray 10.Hafta Hayırlı Bayramlar Justin Tv Kadir Gecesi Kadir Gecesi Mesajları Kadir Gecesi Önemi Kafama Takılanlar LYS Tercih Robotu Levadia Tallinn - Galatasaray Tallinn Maçı Canlı İzle Lisans Yerlestirme Sinavi Lys 1 Lys 2 Lys 3 Lİgtv İzle Mavi Bülten Medya Bozuntusu Muhtesem Resimler Nevizade Geceleri Nevizade Geceleri Galatasaray Panathinaikos Panathinaikos Galatasaray Arda Panathinaikos Galatasaray Golleri Panathinaikos Galatasaray Keita Panathinaikos Galatasaray İzle Radyo Ramazan Bayramınız Resim Sayı 1 Sağlık Sınav Bilgileri Uefa Avrupa Ligi Webrazzi.com Yasama Mahkum Yeni Sınav Sistemi Ygs 3 ve Ygs 4 İle tercih edilebilecek bölümler Ygs tercihleri Youtube adaçayı alerji amatör blog yazarı balgamlı öksürük bağışıklık sistemi bitki kürleri bol sıvı almak canli radyo kanallari devam eden öksürük hapşırık kümeler oksürüge ne iyi gelir osym tercih sonucları prof. dr. ibrahim saraçoğlu radyo istasyonlari radyo kanallari saç dökülmesi bitkisel tedavi saç dökülmesi nedenleri sivas haber sivas haberleri sivas ilçe haberleri soğuk algınlığı su içmek tercih sonucları ygs 3 ygs 3 4 bölümleri ygs 3 bölümleri ygs sonuc ygs tercih youtube ortaklık programı youtube video ile para kazanma Önlisans Programları Öss Tercih öksürmek öksürüğe ne iyi gelir ücretsiz blog servisi üniversite taban puanları İlginc Resimler İlk Domain İndir İste o An
Blogger tarafından desteklenmektedir.
 
60Dakika | Kişisel Blog
YGS TERCİHLERİ, YGS TERCİH SONUCLARI, OSYM SONUCLARI, YGS 1 2 3 4 5 6 BÖLÜMLERİ, Tercih Yap, Tercih Robutu, Taban Puanlar, Ygs Tercih kılavuzu YGS - LYS TERCİH Blogger.com